Pokušení vás může přimět ke koupi něčeho, na co se nakonec bude prášit ve skříni.
Zkopírovaný odkaz
Odborníci na chyby na bleších trzích / Koláž fotografií z otevřených zdrojů
Stručně:
- Čtyři věci, které vám na bleších trzích nepomohou
- Proč je lepší nekupovat koupelnové doplňky v pochybných obchodech?
Spořiví lidé si často vybírají k nákupům bleší trhy, second handy a bazary, ale některé věci je lepší nekupovat.
Odborníci ze Southern Living vytipovali čtyři kategorie zboží, kterým je vhodné se vyhnout, píše Glavred.
Na bleších trzích a blešácích nenajdete nic cenného. Například jedna žena si v secondhandu koupila skutečnou designovou trofej za směšnou cenu.
1. Předměty z druhé ruky určené k recyklaci.
Mnoho lidí kupuje takové předměty s úmyslem je renovovat, ale často to zůstane jen u plánu. Pokud máte tendenci odkládat rekonstrukci na později, je lepší takové nákupy odmítnout.
„Pokud nejste zdatní řemeslníci, kteří umí dělat věci rukama a mají zkušenosti s dokončováním projektů, držel bych se dál od všeho, co je třeba opravovat, čalounit, přelakovávat a přelakovávat. Části projektu mají zvláštní schopnost proměnit se v nepořádek nebo ještě hůře v nedokončené úkoly na vašem seznamu úkolů, které vás vyčerpávají,“ vysvětluje Kristin Keyesová, zakladatelka společnosti Kristin Keyes Interiors v Nashvillu.
2 – Koupelnové doplňky.
Libby Rasmussen, majitelka vintage obchodu Libby and My, nedoporučuje kupovat ručníky, kosmetiku nebo toaletní potřeby ve výprodeji kvůli jejich pochybné hygieně.
„Často mohou být nehygienické nebo je obtížné je důkladně vyčistit. Výjimku dělám pro malé skleněné nádobky, krabičky na šperky, které lze otřít, nebo prázdné vintage lahvičky od parfémů, které dodají kouzlo každé sbírce,“ poznamenala obyvatelka Washingtonu.
3. Nábytek.
Před nákupem nábytku je důležité zkontrolovat jeho stav: zda jsou zásuvky v pořádku, zda jsou všechny úchytky na svém místě. To platí zejména pro velké předměty, upozorňuje Kelly Rileyová, zakladatelka vintage obchodu June Taylor Shop.
„Nikotin, plíseň a dokonce i žluklé lepidlo mohou zanechat pachy, které se těžko dostávají ven, takže takový kus necháme za sebou,“ vysvětluje Kelly.
4. Nechtěné předměty.
I když nějaká položka vypadá atraktivně kvůli nízké ceně, zvažte, zda ji opravdu potřebujete. Možná budete v pokušení koupit něco, na co se vám nakonec bude prášit ve skříni.
„Často vás láká spíše výhodná koupě než samotná věc, a ta se vám pak může doma jen povalovat a vytvářet zbytečný nepořádek,“ zdůrazňuje Serena Appiah, blogerka na webu Thrift Diving.
Další zajímavé zprávy:
Jak voní oblečení z druhé ruky?
Nepříjemný zápach použitého oblečení je způsoben dezinfekcí speciálními chemikáliemi. Obvykle se jedná o formaldehyd a methylbromid – silné toxiny, které se používají k hubení hmyzu, roztočů, plísní a bakterií, které mohou být na oblečení.
Tyto látky sice účinně likvidují potenciální škůdce, ale mohou zanechávat silný zápach. Odborníci však tvrdí, že chemické látky používané k ošetření oděvů v obchodech s použitým zbožím jsou pro člověka bezpečné, pokud jsou dodržovány stanovené normy a pokyny pro ošetření.
Pokud si všimnete chyby, zvýrazněte potřebný text a stisknutím Ctrl+Enter informujte redakci.